Opis wybranych szkół w Luton

Nauka - szkoły, uczelnie

Zdrowe szkoły

Tegoroczne uroczyste spotkanie szkół z Luton tych, które osiągnęły państwowy status Zdrowych Szkół w Stopsley Baptist Church.  

Dla 30, spośród 35, odbierających tam nagrody skutecznych szkół w Luton, to było rzeczywiście pamiętne wydarzenie. Dla wielu placówek zaangażowanych w program był to rezultat wielu miesięcy ciężkiej pracy.

Szkoły te pracowały niestrudzenie nad rozwojem i dokumentacją praktyk umożliwiających im osiągnięcie wymaganego standardu. By osiągnąć państwowy status Zdrowej Szkoły, szkoły muszą udokumentować skuteczne, dobre działania w 4 priorytetowych tematach:

- Indywidualne i społeczne kształcenie zdrowotne, obejmujące edukację o narkotykach, seksie i związkach międzyludzkich.

- Zdrowe odżywianie

- Aktywność fizyczna

- Zdrowie emocjonalne i dobre samopoczucie. 

Każdy temat ma w obrębie siebie wiele kryteriów, na bazie których szkoła jest oceniana.

Zdrowe Szkoły promują zdrowie i pomyślność zarówno dla swoich uczniów jak i personelu. Osiągają to poprzez program nauczania, który jest dobrze zaplanowany, promujący uczenie się i zdrowe życiowe wybory w fizycznym i emocjonalnym środowisku Państwowy status Zdrowej Szkoły ustala całokształt podejścia szkół tych, które wspierają dzieci i młodzież w dokonywaniu wyborów zdrowego stylu życia.

Podejścia te obejmują dobre odżywianie i aktywność fizyczną oraz nacisk na zdrowie emocjonalne. Program bada też sposoby, którymi szkoły wspierają najbardziej podatne dzieci i młodzież by zmaksymalizować ich szanse.

Promuje on partnerską pracę z rodzicami i rozważa jak poglądy dzieci i młodzieży wpływają na zmiany w środowisku, organizacji i programie nauczania ich szkół.  

Lyndsey Bithrey koordynuje dla Luton program Zdrowe Szkoły. „To przywilej, by pracować w tylu różnych szkołach przez cały rok i na własne oczy dostrzegać wiele świetnych praktyk przeprowadzanych w naszych szkołach.

Czuję się niezmiernie dumna, zarówno z miasta jak i mojego zawodu, będąc świadkiem wysiłków, które doprowadziły do spotkania i udokumentowania standardów wymaganych do uzyskania statusu Zdrowej Szkoły.

To szczęście zobaczyć jak dumne są nasze dzieci i młodzież z ich własnego środowiska kształcenia.” Wiele szkół wystawiło w gablotach swoje prace. Obejmowały one: informacje o kompostowaniu z przedszkola Crawley Green Infant School, pewnych działaniach fizycznych z udziałem odbiorców przedszkola Denbigh Infant School, wgląd w osiągnięcia sportowe wszkole podstawowej  Dallow Primary School i wybór piosenek, ilustracji, video, prezentacji Power Point z Richmond Hill School, Bramingham Primary, Wigmore Primary, St Margaret’s Junior School, William Austin Junior School, Whipperley Infant School, Bushmead Primary School and Challney High School for Girsl (szkoła średnia dla dziewcząt)

Uroczystość zakończyła się wspaniałym lunchem dostarczonym przez służby cateringowe Rady Miasta Luton. Ich wybór menu był dobrą ilustracją zdrowych alternatyw podawanych obecnie w szkołach. 

Chcieliśmy podziękować personelowi Stopsley Baptist Church, który był niezmiernie uczynny i chętny do wsparcia nas, by ten ranek był takim sukcesem.  

Brawo dla wszystkich szkół czyniących postępy w Luton! 

 

 

Avenues Centre for Education

ACE to jednostka uczniowska,która oferuje pełne lub częściowe, krótkoterminowe  kształcenie uczniom od 11 do 16 lat. Zapewniamy również usługę pomocy uczniom specjalnym ze szkół średnich.ACE specjalizuje się w wspieraniu uczniów, którzy byli trwale wykluczani z życia szkoły. Naszym celem jest pomc młodej osobie w przezwyciężeniu trudności,i  aby była w stanie powrócić do kształcenia tak szybko jak to możliwe. Rola programu Zdrowa Szkoła pełni główną rolę w prowadzeniu ACE.Jesteśmy centum terapeutyczno-naukowym, dla którego liczy się każde dzicko!W naszym programie nauczania znajdują się zagadnienia takie jak, sztukę kulinarną i umiejętność gotowania, narkoti, alkohol i relacje międzyludzkie, znaczna ilość ćwiczeń fizycznych. Skupiamy się również na pomocy uczniom w odnalezieniu swoich mocnych stron i pomagamy w budowaniu poczucia własnej wartości i godności poprzez plan nauczania, który opiera się na rozwijaniu całej gamy ważnych ‘’życiowych umiejętności”. Jest on wspomagany poprzez ekscytujący system wynagradzania, który zachęca i motywuje uczniów do osiągania celów  w nauce i zachowaniu.  

Crawley Green (4-7 lat)

Naszym celem w Crawley Green jest pomoc dzieciom w rozwoju poczucia odpowiedzialności za środowisko. W Crawley Green wszystkie dzieci mają możliwość pracy na obszarach chronionych, hodowania warzyw w ogródkach warzywnych. Personel i przyjaciele szkoły będą się starać:- uczęszczć do szkoły w miarę możliwości - utrzymywać czystość na terenie szkoły- oszczędzać energię przez wyłączanie niepotrzebnego oświetlenia i ogrzewania jak również zamykać drzwi, gdy jest zimno na zewnątrz- odzyskiwać tak dużo jak się da (począwszy od wody i obierków warzyw po puszki i znaczki pocztowe)- w miarę możliwości stosować produkty czyszczące i materiały przyjazne środowisku- używać produktów z papieru ekologicznego- ulepszać i dbać o teren szkoły- tworzyć środowiska dzikiej przyrody- nie marnować naturalnych zasobów takich jak woda czy jedzenie- Uczyć wszystkich o ważności dbania o środowisko i  dziką przyrodą 

Dallow  Primary School  

Według nas Dallow to najlepsza szkoła sportowa. Posiadamy bardzo dobre warunki – MUGA która może być wykorzystana w czasie trwania zajęć szkolnych lub wieczorami dzięki reflektorom.Dzieci w tej szkole mają do wyboru szeroką gamę sportów –  jest tam około 12 lub więcej różnych rodzajów sportów. Teren szkoły jest intensywnie wykorzystywany po zajęciach szkolnych i podczas wakacji, zarówno przez uczniów Dallow jak również dzieci z okolic Dallow. Dzieci z Dallow przez lata reprezentowali Luton i Bedfordshire w różnych dziedzinach sportowych.Mieliśmy szansę spotkać znanych ludzi różnych profesji łącznie z deputowanymi i ludźmi sportu.Jest to szkoła wielokulturowa, gdzie każdy może wziąć udziałw grach i rozwinąć swoje umiejętności. Uprawianie sportów pomaga w utrzymaniu dobrej sprawności, rozwijaniu umiejętności i współpracy grupowej, porozumiewania się z innymi jak również. Jeteśmy zadowoleni z treningów i ciężkiej pracy naszych nauczycieli, jak również z posiadania własnego minibusa. Uważamy, że Dallow to najlepsza szkoła!. 

Beech Hill Primary School  

Nauka dzieci z zakresu zdrowego stylu życia to część naszego programu nauczania. Biorąc udział w programie Zdrowa Szkoła , wprowadziliśmy inicjatywy które będą pomocne w osiągnięciu naszego celu; aby pomagać każdemu dziecku w prowadzeniu zdrowego i i szczęśliwego życia mają one szansę pomocy w prowadzeniu sklepiku szkolnego ze zdrową żywnością jak również wprowadzony został 10 minutowy aerobic na każdych zajęciach.Innym celem jest pomoc dzieciom w wyborze zdrowszych produktów do ich posiłków szkolnych. Oferujemy szeroką gamę dodatkowych zajęć dla dzieci, począwszy od piłki nożnej po klub biblioteczny. Posiadamy również klub śniadaniowy dla dzieci i personelu, gdzie jest dostępne zdrowe jedzenie.Niedawno staliśmy się Centum Dziecięcym oferującym szeroki zakres usług dla naszej społeczności takich jak  Rodzinny Klub Literacki, Zajęcia Angielskiego dla Dorosłych, klinika przedporodowa i Centrum Pracy. 

Denbigh Junior School (4-11lat)

W szkole podstawowej do lat jedenastu w Denbigh wszystkie dzieci do lat 6 uczyły się o wartościach diety zrównoważonej, jak również o znaczeniu ćwiczeń na zajęciach Kultury Fizycznej. Poprzez postępowy plan nauczania, wykorzystując nowoczesne środki, dzieci uczą się znaczenia różnych grup pokarmowych i różnorodności żywnościowych. Ciepłe posiłki, bar sałatkowy, sklepik szkolny i klub ogrodniczy zachęcają dzieci do dokonywania trafnych wyborów. Nagrodę otrzymaliśmy za wspólne poświęcenie grupy seniorów, nauczycieli, personelu pomocniczego i cateringowego, rodziców i oczywiście uczniów.  

Bramingham Primary School  

Nasza szkoła jest zdrową szkołą ponieważ uczymy się jak być sprawnymi fizycznie i zdrowymi, jak również dbamy o zdrowy umysł. Nasze ulubione zajęcia i rzeczy to:- wiele różnych klubów sportowych- smaczne zdrowe jedzenie- plac zabaw (wiele urządzeń do zabawy)- dwa tygodnie zdrowia (zawody, dzień sportu, darmowe owoce)- nauczyciele dbają o nas tak samo jak my o siebie nawzajem- każde dziecko ma równe szanse- posiadamy na placach zabaw urządzenia dostosowane do uczniów na wózkach inwalidzkich 

Downside  Junior School (4-11lat)

Szkoła Podstawowa Downside zachęca wszystkie dzieci do zdrowego trybu życia, poprzez aktywny czas do zabawy. Dzieci są zachęcane do przynoszenia zdrowego lunchu i picia wody. Pomagamy rodzinom w wyborze zdrowej żywności swoim dzieciom. Każdego ranka organizowane są sesje sportowe dla sześciolatków. 

Lealands High School.

Naszym celem jest stworzenie takich warunków, aby uczniowie mieli dostęp do doradców, z którymi będą mogli porozmawiać o każdym aspekcie swojego życia, w szkole oraz poza nią. Nagradzamy osobiste osiągnięcia naszych uczniów i staramy się, aby mieli o sobie jak najlepsze zdanie. Dzięki sukcesowi programu ‘National Healthy Schools’ ( Zdrowa Szkoła ) doczekaliśmy się uczniów, którzy odnoszą sukcesy oraz zawierają i podtrzymują przyjaźnie. Do przykładów wewnątrzszkolnej inicjatywy, która przyczyniła się do osiągnięcia celu, można zaliczyć: The ‘Circle of Friends’ ( koło przyjaciół ) – umożliwiło uczniom z  klasy Y7 przedyskutowanie problemów, które pojawiły się w związku z ich przystosowywaniem się do nowej szkoły, uczniów z klasy Y11, którzy uczestniczyli w niepowtarzalnych warsztatach poświęconych medytacji - pod nazwą ‘Breathe’ ( oddychaj ) – przeprowadzonych przez Luton Churches Education Trust. ( Trust kościołów Luton na rzecz edukacji ) . 

Ramridge Primary School

Jesteśmy dumni z naszych uczniów oraz z samych siebie, ponieważ mamy świadomość, że nasza praca przyczyniła się do dobrobytu nas wszystkich. Problemy rozwiązujemy w twórczy sposób, dzięki strategiom dobieranym indywidualnie do każdej osoby i rozwiązaniom, które pozwalają naszym uczniom rozwijać w sobie uczciwość i odpowiedzialność. W ubiegłym roku, Ofsted celująco ocenił nasze wysiłki na rzecz opieki, poradnictwa i wsparcia, których udzielamy uczniom. Wiele z działań wspierających naszą szkołę udało się przeprowadzić poprzez aktywne i skuteczne doradztwo; ulepszone progresywne sylabusy, pomoc rodziców, promocję zdrowego odżywiania się i ćwiczeń fizycznych, zespół wsparcia, konsekwentne przyznawanie nagród, różnorakie sporty propagowane przez kluby i działania oparte na sylabusie oraz pomocy uczniowskiej, a także inne z wielu pozostałych działań pozaszkolnych, które promują i wspierają PSHE; kampanie przeciwko przemocy wśród uczniów, warsztaty uświadamiające szkodliwość narkotyków, pomoc dla lokalnych i ogólnokrajowych organizacji dobroczynnych ( pod patronatem rady szkoły )jako część naszego programu obywatelskiego. Możliwości zdobywania wiedzy pomagają uczniom rozwijać pewność siebie, a cała szkolna społeczność oraz odwiedzający nas goście wyczuwają wesołą i przyjazna atmosferę, która panuje w naszej placówce. Osiągnięcie statusu ‘Zdrowej Szkoły’ jest wspaniałym wyróżnieniem i nagrodą za nasze wspólne wysiłki 

Sundon Park Junior School

Dokładamy wszelkich starań, aby zachęcić dzieci do prowadzenia zdrowego stylu życia w szkole. Pracownicy stołówki zalecają uczniom spożywającym posiłki w szkole, aby jedli więcej warzyw i owoców. Do nowości należą: bar sałatkowy, naklejki w nagrodę dla tych, którzy zjadają całą zieleninę oraz zróżnicowanie jadłospisu według dni tygodnia. Zachęcamy wszystkich uczniów do picia wody. Na początku roku szkolnego rozdaliśmy butelki po to, aby uczniowie mogli ugasić pragnienie w dowolnej chwili podczas lekcji. Dzięki radzie rodziców i zebraniach domowych mamy pewność, że zdanie każdego ucznia nt. spraw szkolnych będzie brane pod uwagę. Ostatnio tematem takich spotkań był jadłospis oraz nowe kluby, które mogą powstać w szkole. Ponadto, rada omawiała problem przeznaczenia nieużywanej części boiska szkolnego oraz zajęła się zbieraniem funduszy na ten cel. Zachęcamy wszystkie dzieci do aktywności fizycznej poprzez proponowanie różnych zabaw. Jeden z naszych opiekunów prowadzi ‘klub gier i zabaw’, dzieci z klasy 6 uczymy jak organizować zabawę innym. Współpracujemy również z trenerami z Luton, którzy prowadzą zróżnicowane zajęcia z dziećmi.  

St Joseph’s Infant School

Wiadomość o uzyskaniu statusu ‘Zdrowej Szkoły’ ucieszyła zarówno uczniów i ich rodziców, jak i nauczycieli naszej szkoły. Wszyscy oni, dzięki swej wspólnej, wytężonej pracy, przyczynili się do stworzenia zdrowej szkoły. Teraz, dzieci korzystają ze zorganizowanych zajęć w czasie lunchu, a także mają możliwość uczęszczania na pozalekcyjne zajęcia sportowe i aktywizujące w klubach ogólnorozwojowych i gimnastycznych. Na boisku znajdują się tzw. ‘ławka przyjaźni’ i miejsca, w których można w ciszy spędzić czas. Te udogodnienia, których domagali się sami uczniowie, powstały dzięki stowarzyszeniu ‘Przyjaciele szkoły St Joseph’s’. Stowarzyszenie to organizuje corocznie sponsorowane wędrówki. Zachęcamy do sięgania po zdrowe produkty żywnościowe. Dzieci codziennie jedzą owoce, a menu pozwala im na wybieranie zdrowych posiłków. Wprowadzenie programu SEAL, który pomaga rozwijać umiejętności społeczne i panować nad emocjami, miało dobry wpływ na osiągnięcia szkolne uczniów. A poniżej przykład postrzegania naszej szkoły wyjęty z uczniowskiego zeszytu:Sean, 7 lat: ‘Witamy w naszej szkole. Jesteśmy zdrową szkołą. Codziennie jemy owoce i pijemy mleko. Są tu mili ludzie, a jeśli czujesz się samotny, to mamy nawet ‘przystanek przyjaźni’.  

St Joseph’s Junior School

Przyznanie nagrody ‘Zdrowej Szkoły’ było z pewnością okazją do szampańskiego świętowania w St Joseph’s Junior School. W ubiegłym roku uczniom dano 100 funtów, aby wydali je z korzyścią dla szkoły. Zakupiono nowy zestaw sprzętu sportowego. Obiady szkolne stały się zdrowsze. Dzieci wiedzą teraz, że jedzenie zawiera węglowodany i białka. Lyndsey z ‘Komitetu Zdrowych Szkół’ musiała podjąć ważną decyzję, a jej wychowawczyni, Pani J. Lee, miała pewność, że jej podopieczna dokonała najlepszego wyboru. Inna uczennica, Emily Young, stwierdziła: ‘nagroda z pewnością nam się należy, ponieważ bardzo się staraliśmy aby być zdrowszymi niż byliśmy do tej pory’. Cała społeczność szkolna skacze z radości i chce uzyskać jeszcze większy sukces w przyszłym roku.   

 St. Margaret’s of Scotland Infant School

W naszej szkole pracujemy nad rozwijaniem zajęć pozaszkolnych. Utworzyliśmy park dzikiej przyrody, z którego mogą korzystać zarówno uczniowie, jak i pozostali członkowie społeczności. Pierwotnym celem tej inicjatywy było zainteresowanie dzieci przyrodą. Firma Groundworks ufundowała, zaprojektowała i wykonała park wraz ze stawem. W pracach budowlanych uczestniczyła młodzież z poprawczaka, która odpracowywała wyroki. Groundworks nakreślił plany przyszłego rozwoju parku. Dzieci kontynuowały prace pod nadzorem naszego wspaniałego asystenta ds. wspomagania nauczania, który został przydzielony specjalnie do tego projektu. Obszar parkowy jest wykorzystywany do nauczania różnych przedmiotów, a także dla czystej przyjemności obcowania z naturą. Dzieci zapraszają rodziców nad staw po uroczystościach szkolnych lub zebraniach. Uczniowie uwielbiają zdobywać nowe umiejętności, takie jak wykonywanie prac ogrodowych czy obserwowanie ptaków. Przygotowują karmę dla ptaków i używają lornetek, aby obserwować rzadkie gatunki, jak choćby dzięcioły, które od niedawna są stałymi gośćmi parku. Nasza szkoła jest zrzeszona z RSPB Wildlife Explorers Club ( organizacja miłośników dzikiej przyrody ). Połowa uczniów naszej szkoły należy do tej organizacji. Planujemy utworzyć na obszarze parku patio z dostępem dla osób niepełnosprawnych, aby cała społeczność miała szansę cieszyć się sielankową atmosferą naszego parku. Fundusze pochodzą z nagrody B&Q przyznawanej szkołom za projekty.  

 

St Margaret’s of Scotland Junior School

Udział w programie ‘Zdrowa Szkoła’ sprawił nam niezwykłą przyjemność. Pracowaliśmy bardzo ciężko, aby wszystko było jak należy, ale byliśmy zadowoleni ponieważ nie musieliśmy wprowadzać zbyt wielu zmian. W naszej szkole zawsze przywiązywaliśmy wielką wagę do zdrowia i dobrego samopoczucia wszystkich członków naszej społeczności. Niektóre z nowych pomysłów, które udało się nam zrealizować to:szkolenie opiekunów, dzięki któremu czas obiadu wypełnia radosna zabawa,dzieci z klasy 5 zostały przeszkolone, w celu grania roli organizatorów zabaw dla swoich kolegów. Nasi uczniowie dawali nawet pokazy organizowania zabaw w przedszkolu. Uczestniczymy w kursie, dzięki któremu zaczniemy uczyć według programu SEAL. Uważamy, że zdrowie psychiczne uczniów jest nie mniej ważne od osiągnięć naukowych. Wprowadzenie do nauczania tematów i materiałów z programu SEAL pozwoli nam jeszcze bardziej ulepszyć naszą pracę. Jesteśmy tym wszystkim bardzo podekscytowani.    

 

St Martin de Porres Primary School

W naszej szkole doceniamy każdego członka szkolnej społeczności. W tym roku nasza praca wspomagająca projekt Każde Dziecko się Liczy pomogła nam zdobyć akredytację Zdrowej Szkoły. Samorząd Szkolny wnosi pozytywny wkład w życie szkoły i zachowanie zdrowia. Oto wypowiedź jednego z uczniów: ”Nasza stołówka, która właśnie została pomalowana, jest teraz jasna i przyjazna. Mamy też bar serwujący sałatki i mnóstwo zdrowej żywności do wyboru.”Na warsztatach Społeczne i Emocjonalne Aspekty Uczenia Się (SEAL)informuje się o programie rodziców, a dzieci zachęca się do rozumienia własnych emocji oraz innych osób. Jeden z rodziców uważał czas spędzony na warsztatach za drogocenny i pouczający. Cieszył się z możliwości obserwacji dzieci uczestniczących w zajęciach. W St Martin de Porres są też Kluby Śniadaniowy i Pozaszkolny. W nich uczniowie mają czas na odpoczynek i wspólne zajęcia w szczęśliwych i bezpiecznych warunkach.„Kiedyś, razem z opiekunką miałam zwyczaj oglądać telewizję. Teraz spędzam czas z moimi przyjaciółmi robiąc wiele przyjemnych rzeczy.”Gwiazda Tygodnia (Star of the Week) to program mający zachęcić dzieci do dobrej zabawy i osiągania celów. Jego zwycięzcy siedzą przy Najlepszym Stole(Top Table) razem z członkami kierownictwa i innym personelem. Wypowiada się jeden ze zwycięzców: „Czuję się kimś wyjątkowym. Jestem przekonany, że zdobyłem coś szczególnego”. W końcu o kimś, komu udzielono w tym roku dużo wsparcia. Posiadanie specjalnej osoby tj. Doradcy ds. Uczenia Się sprawiło, że potrzebujący jego pomocy czuł się pewny i spokojny. Ci, którzy potrzebują dodatkowego wsparcia w szkole St Martin’s wiedzą, że jest zawsze ktoś gotowy by im pomóc.  

The Orchard Centre 

Podążając za swoim poprzednim osiągnięciem w zdobywaniu nagród Lider Sportowy (Sports Leader) oraz Młodszy Organizator Piłki Nożnej ( Junior Football Organiser) z Butch Faisal Piłka Nożna dla Wszystkich ( Football for All), sześciu uczniów z The Orchard Centre pracują razem z klubem rugby Saracens w ramach zajęć według szkolnego programu nauczania.  25 maja czterech uczniów miało okazję do kontynuowania wprowadzania umiejętności w praktykę. Wspierali oni ponad 200 dzieci z 20 szkół podstawowych z całego miasta na końcoworocznym święcie Luton Saracen Rugby w klubie rugby w Luton. Wielu uczestników międzyszkolnego konkursu grało w rugby po raz pierwszy w życiu.  Bracia Ryan i Dean Taylor oraz inni uczniowie: Danny Armstrong i Akeem Foster podczas przerw pomiędzy meczami trenowali dzieci. Część ich szkolenia była po to, by podjąć się sześciotygodniowego programu szkoleniowego Saracens Sports Leader, który z kolei wprowadził uczniów w grę Tag Rugby i nauczył umiejętności potrzebnych do trenowania i kierowania grupą. W tym samym czasie uczniowie uczyli się od zawodowych graczy Saracens o wysiłku i nastawieniu umysłu potrzebnym do osiągnięcia sukcesu oraz jak radzić sobie z rozczarowaniem. Oni także rozwinęli podstawowe życiowe umiejętności takie jak: dowodzenie, praca w zespole i poczucie własnej wartości. W uznaniu osiągnięć studenci nadal będą zdobywać kwalifikacje RFU Lidera Sportowego.  Składamy specjalne podziękowania dla naszych uczniów tych, którzy wybrali udział w tym programie.  

Waulud Primary School

W tym roku każdy w tej szkole ciężko pracował na otrzymanie statutu Zdrowej Szkoły.Dyrektor i nauczyciele zapewniali, że zarówno na lekcjach, jak i po nich, dzieci mają szerokie możliwości odkrywania tego, co składa się na dobre zdrowie i uczenia się jak je utrzymać.  Uczniowie uczestniczyli w zajęciach zdrowego stylu życia, takich jak: zabawne biegi a także dowiedzieli się o zyskiwaniu zdrowia poprzez ćwiczenia. Szkolny Samorząd prowadził imprezy, gdzie zbierano fundusze na cele dobroczynne i promował dobre obywatelstwo poprzez szereg zajęć wewnątrz szkół takich jak zamiana książek i zbieranie śmieci.  Personel cateringowy Waulud zadbał o popularyzację, zarówno wśród rodziców, jak i dzieci, wyborów zdrowej żywności. Nadzorujący południowe posiłki zachęcali do wyborów zdrowej żywności, umiejętności społecznych i aktywnej zabawy wszystkie nasze dzieci.Program nauczania jest tak zorganizowany, by zakresy wspierania uczenia się uzupełniały się nawzajem przez wszystkie grupy wiekowe od żłobka do klasy szóstej. Pozalekcyjne zajęcia Wf-u takiej jak taniec, netball( rodzaj koszykówki) i gimnastyka wspierały i wzmacniały talenty dzieci. Zeszłego grudnia szkolna inspekcja OFSTED zaakcentowała dobrą praktykę w szkole w Waulud. Dotyczyła ona wysokich priorytetów danych opiece i dobru wszystkich dzieci w naszej szkole. Wierzymy, że nagroda statusu Zdrowej Szkoły dalej rozsławi naszą wspaniałą placówkę.  

Wenlock Primary School

Błyszczący Samorząd Szkolny, problemy z uczniami i upałem.  Dzieci ze wszystkich klas w Wenlock były bardzo zainteresowane problemem odwodnienia podczas przebywania na placu zabaw i brakiem siedzenia w osłoniętych od słońca miejscach, więc zadecydowały przedłożyć swoje troski samorządowi szkolnemu.  Na tym samym spotkaniu zgłoszono, że również nauczyciele stykają się z problemem, kiedy dzieci stale chcą wejść do szkoły lub z niej wyjść po napoje.  Przedyskutowano te sprawy na posiedzeniu rady i zaproponowano wiele bardzo rozważnych pomysłów. Szkolni samorządowcy zostali następnie poproszeni o powrót do swoich klas by przegłosować niektóre sugestie i rozpoznać te najbardziej cieszące się zainteresowaniem.  Na następnym spotkaniu zdecydowano, że zostanie zakupiona pewna liczba pojemników na wodę i kubeczki, z których woda będzie podawana w porze lunchu. Zdecydowano też o zakupie stołów piknikowych z parasolami by uczniowie mogli siedzieć wygodnie w cieniu.  Wszystkie dzieci są z tego powodu bardzo szczęśliwe.   

Wigmore Primary School

W szkole podstawowej Wigmore troszczymy się zdrowie emocjonalne i dobre samopoczucie wszystkich uczniów. Każda klasa ma lekcje Społecznych i Emocjonalnych Aspektów Uczenia Się (SEAL). Uczymy się jak poznawać i wyrażać nasze uczucia, jak sobie radzić z nowymi sytuacjami i odczuwanymi emocjami.  To niezmiernie ważne, by umieć wczuć się w położenie drugiej osoby. W czasie Kręgu (Circle) rozmawiamy o tym jak pracować razem i co to znaczy być przyjacielem. Staramy się pomagać sobie nawzajem w szkole. Jeśli kogokolwiek trapi jakiś problem, może wrzucić notatkę do pudełek kłopotów. Jeśli ktoś sam jest ofiarą byllyingu lub wie to o kimś innym, może pójść do Doradcy ds. Byllyingu, który pomoże mu poradzić sobie z problemem i zaangażuje nauczyciela do pomocy. Mamy tu kącik antybullyingowy pokazujący wszystko to, czego się nauczyliśmy. Nasz samorząd szkolny wyraża opinie uczniów. Spotyka się raz w tygodniu by podzielić się sugestiami i opiniami klas by jeszcze ulepszyć naszą szkołę. Ktoś, kto nie radzi sobie z własnymi emocjami może spotkać się w małej grupie w Pokoju Wychowania i nauczyć się jak zwiększać poczucie własnej wartości i pewności siebie lub po prostu porozmawiać.  Jeśli jesteś zmartwiony lub smutny w Wigmore, jest zawsze ktoś, z kim możesz o tym pogadać.  

William Austin przedszkole 

William Austin cieszy się, że staje się coraz zdrowsze. Od września pod kierunkiem różnych członków personelu trwa tam codziennie po lunchu program Obudź się i Poruszaj. Na placu zabaw dzieci biorą udział w zabawach i piosenkach a potem wracają do klas. By pomóc swojej koncentracji, dzieci ćwiczą pomiędzy lekcjami gimnastykę umysłu.  Nadzorujący pracę w południe włączają się do działań z dwoma sesjami TOP’s trening przez zabawę. Dzielą się pomysłami zajęć pracy z dziećmi by były zajęte w porze lunchu. Klasy pierwsze i drugie uczęszczają na zajęcia pozaszkolne prowadzone przez Active Luton. Następny dzień to czas na zabawną piłkę nożną dla wszystkich grup wiekowych zaangażowanych w klub piłki nożnej prowadzony przez grupę dzieci Uaktywnij się. Powodzenie tego programu dało początek klubowi krykieta, do którego należą również dziewczynki. W tym roku tradycyjny dzień sportu zastąpiono rankiem ćwiczeń. To ranek różnych sportowych zajęć dla dzieci. Klasa druga na początku lipca weźmie udział w święcie sportu w Icknield High School. 

William Austin Primary School

Szkoła podstawowa William Austin prowadziła Tydzień Zdrowego Stylu Życia. Zwykły plan lekcji odłożono na tydzień i każda sesja koncentrowała się na jakimś aspekcie bycia zdrowym. Zaproszono ekspertów do pokazów żywności, były warsztaty judo, hokeja, aikido, skakanki, tańca i aerobiku. Zespół fitness Davida Lloyda zabrał grupy dzieci na zajęcia ze spadochronem i gry na świeżym powietrzu. Życie Klasy A zaprezentowało praktyczne i fizyczne zajęcia dla całej szkoły, był teatrzyk kukiełkowy a cały personel był zaangażowany w przekazywanie wiadomości na innych lekcjach. Personel stołówki zaangażował się w oferowanie zróżnicowanego menu, pomysły na zdrowe pojemniki na lunch i konkursy dla dzieci. Personel nawet zaczął swoją własną tygodniową sesję fitness. Tydzień był ogromnym sukcesem i ma być corocznie powtarzany. Nagroda Podstawowy Lider (Primary Leader) była zapoczątkowana w tym roku i dzieci z 6 klasy były szkolone by przewodzić grupom z 3 i 4 klas w zajęciach na przerwach. Robiły duże wrażenie w swoich świecących strojach pelerynach. Państwowy program Zdrowych Szkół odgrywa dużą rolę w William Austin i dobra praca trwa nad wszystkimi czterema aspektami: PSHCE, zdrowe odżywianie, zajęcia fizyczne, zdrowie emocjonalne i dobre samopoczucie.

 

 

 

You have no rights to post comments

Wyszukaj ogłoszenie

W obiektywie

Śledź nas

Luton

Cloudy
3°C
NW at 17.70 km/h /85%
Tuesday
1°C / 6°C
Wednesday
6°C / 8°C
Thursday
6°C / 8°C

Kursy walut

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2017-12-15
USD 3,5786 +0,20%
EUR 4,2217 +0,00%
CHF 3,6227 +0,23%
GBP 4,8061 +0,00%
Wspierane przez Money.pl

odwiedziny stron

1839463
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostanim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
W sumie
1276
7323
51065
54032
107290
42653
1839463

Please publish modules in offcanvas position.