LUTON: Poprzez zabawę kreujemy piłkarzy !!!

LUTON: Poprzez zabawę kreujemy piłkarzy !!!

 

Pierwszy polski klub piłkarski w Bedfordshire, który będzie grał w dziecięcej lidze angielskiej

Nazywam Się Dariusz Cichocki i jestem założycielem Future Football Academy Luton oraz Eagles 303 United FC. Historia klubu, a  ma swój początek w marcu 2017 roku.

Pracowałem jeszcze wtedy w angielskim klubie. Kilka tygodni wcześniej dołączył do nas chłopiec  polskiego pochodzenia. Podekscytowany, uśmiechnięty, widać było, że lubi piłkę nożną. Jako Polak zostałem poproszony o rozmowę z nim i jego rodzicami. Chodziło o poznanie się i przedstawienie polityki oraz zasad panujących w klubie, tak aby nie było nieporozumień związanych z językiem.

Po pierwszym dniu treningu cała trójka była zachwycona przebiegiem zajęć i postanowili zapisać syna, żeby dalej rozwijał swoje umiejętności piłkarskie. Chłopiec trafił do grupy bardzo dobrego trenera z wieloletnim doświadczeniem . Co jakiś czas dopytywałem o niego,  rozmawiałem z nim i jego rodzicami. Wszystko wydawało się w porządku, do czasu gdy przyszło mi trenować jego grupę. Zauważyłem, że gra bardzo zachowawczo, tak, żeby nie podejmować ryzyka, nie próbował czegoś odważnego, po prostu jak najszybciej oddawał piłkę nawet jeśli był lepiej ustawiony niż kolega, do którego podawał. Po rozmowie z chłopcem niczego się nie dowiedziałem. Mówił, że bardzo mu się podoba i , że wszystko jest dobrze. Rodzice tez nie mówili, żeby się skarżył na kolegów czy na atmosferę w drużynie. Ta sprawa jednak nie dawała mi spokoju i w końcu przyszło rozwiązanie. Nie chodziło o rasizm czy dokuczanie ze strony kolegów a to, że nie czuł się swobodnie. Oprócz piłki nie łączyło go wiele z resztą, nie było wspólnej historii, kultury. To go blokowało, dlatego nie czuł się swobodnie, nie rozwijał się.

Pomyślałem wtedy ile jest dzieci, które nie mają swojej szansy aby wykorzystać swój potencjał lub potrzebują więcej czasu niż zwykle do poczucia się swobodnie.  Ile dzieci rezygnuje z piłki bo nie sprawia już tle radości co wcześniej. To jest powód naszej działalności, to dlatego powstał ten pomysł. Ten klub ma stworzyć środowisko przyjazne i bezpieczne do nauki futbolu. Nasze nauki opierają się na własnym doświadczeniu i filozofii ENGLAND DNA.  Karda trenerska uczęszcza na kursy organizowane przez Football Association.  Jest to pierwszy polski klub piłkarski w Bedfordshire, który będzie grał w dziecięcej lidze angielskiej.  Będziemy uczyć, szkolić i wychowywać młode pokolenia dla dobra nas wszystkich.

Nasze motto brzmi „ POPRZEZ ZABAWĘ KREUJEMY PIŁKARZY „

A NASZE WARTOŚCI TO ZABAWA , ROZWÓJ, SZACUNEK I DRUŻYNA.

Poprzez nazwę chciałbym promować polską historię i kulturę, dlatego zachęcam wszystkich do dołączenia do nas i wspólnie stworzenia najlepszego polskiego klubu piłkarskiego w Wielkiej Brytanii.

 

Zapraszam do kontaktu

Mamy jeszcze wolne miejsca. Zapraszam rodziców do rozmów  aby dzieci mogły zacząć zajęcia  od września.

 

Dariusz Cichocki

Facebook: Future Football Academy Luton

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel: 07907591399

You have no rights to post comments

Wyszukaj ogłoszenie

W obiektywie

Śledź nas

Luton

Cloudy
3°C
NW at 17.70 km/h /85%
Tuesday
1°C / 6°C
Wednesday
6°C / 8°C
Thursday
6°C / 8°C

Kursy walut

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2017-12-15
USD 3,5786 +0,20%
EUR 4,2217 +0,00%
CHF 3,6227 +0,23%
GBP 4,8061 +0,00%
Wspierane przez Money.pl

odwiedziny stron

1839463
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostanim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
W sumie
1276
7323
51065
54032
107290
42653
1839463

Please publish modules in offcanvas position.