Niesamowity Polski Spektakl w Luton

Niesamowity Polski Spektakl w Luton

Niesamowity Polski Spektakl

CANTATA NA CZTERY SKRZYDŁA

Luton i Londyn

 

Kiedy jesteśmy na krawędzi rozpaczy, kto lub co może nam pomóc?

 

Polscy twórcy teatralni przygotowują wielojęzyczny spektakl który odbędzie się w Luton i Londynie przygotowując się tym samym do tour  2019

 

Kobieta musi patrzeć na swoje życie w innym świetle, aby pozostać przy życiu. Próbując zrozumieć własny umysł, pojawiają się nieoczekiwane wskazówki. Dwóch aniołów interweniuje  by walczyć o życie kobiety na skraju samobójstwa. Czy kobieta może znaleźć drogę do wewnętrznego spokoju rzucając światło na swój wewnętrzny mrok?

 

Spektakl został napisany przez wielokrotnie nagradzanego, polskiego pisarza filmowego i telewizyjnego Roberta Bruttera (Ranczo, Wiedźmy, Fuks).

 

CANTATA FOR FOUR WINGS to tragikomiczna refleksja nad akceptacją siebie, miłością, samotnością i przyjaźnią

 

Najnowsza wersja spektaklu w reżyserii aktora Łukasza Lewandowskiego, znanego z pracy w Teatrze Narodowym w Warszawie, a także głosu w polskich wersjach międzynarodowych filmów takich jak Harry Potter, Władca Pierścieni i Wall-E.

 

Lewandowski współpracuje z warszawskim studiem aktorskim Laboratorium Meisnera działającym pod inspicjami Fundacji Act 4 Art (www.act4art.org), prowadzonym przez aktorki i instruktorki Techniki Meisnera Judy Turan i Sylwię Kaczmarek. Laboratorium Meisnera zostało założone w 2014 roku, aby promować technikę aktorską Sandforda Meisnera (1905-1997), amerykańskiego aktora, inspirowanego pracami K. Stanisławskiego, którego podejście do pracy aktora promuje "autentyczne bycie na scenie w danych wyimaginowanych okolicznościach".

 

Produkcja Act 4 Art pod tytułem CANTATA NA CZTERY SKRZYDŁA była pierwszą produkcją Meisnera prezentowaną w Polsce, wystawioną w Polskim Instytucie Teatralnym w Warszawie, w kwietniu 2016 r. Przy spektaklu CANTATA NA CZTERY SKRZYDŁA w Wielkiej Brytanii Act 4 Art współpracuje z brytyjskim producentem Akua Obeng-Frimpong z Kind Productions, która przy wsparciu Arts Council England ułatwia dalsze działania mające na celu  zainteresowanie publiczności i teatrów brytyjskich poprzez prezentację 2 wersji spektaklu, jeden w całości w języku polskim, a drugi w języku angielskim. Maksymalizacja kulturowych korzeni i potencjalnie maksymalizacja liczby osób, które zobaczą program.

 

Oprócz dwóch wersji spektaklu, Act 4 Art również przygotuje warsztaty próbne, które będą dostępne dla wszystkich, wykorzystując technikę Meisnera, aby poprawić umiejętności komunikacyjne i pewność siebie. Firma współpracuje również z specjalistami w zakresie zdrowia psychicznego, aby poradzić sobie z problemami tematów depresji i samobójstwa podczas dyskusji panelowych. Dyskusje mają na celu zachęcenie osób, które mają trudności z mówieniem o zdrowiu psychicznym, aby czuły się mniej stygmatyzowane.

 

Dzięki tej wersji CANTATA FOR FOUR WINGS współpraca między Fundacją Act 4 Art oraz  Kind Productions ma na celu nawiązanie kontaktu z tymi, którzy są lub byli narażani na trudne okoliczności życiowe aby inspirować ich do odczuwania, bez względu na to, jak rozpaczliwa jest sytuacja.

 

Cantata for Four Wings zostanie zaprezentowana w następujących terminach i miejscach:

 

sobota 14 kwietnia

Bernie Grant Arts

Centre, London

 

www.berniegrantcentre.co.uk

wtorek 17 –

środa 18 kwietnia

The Cockpit Theatre,

London

 

www.thecockpit.org.uk

piątek 20 kwietnia

Luton Library Theatre,

Luton

www.lutonculture.com/luton-library-theatre

 

Bilety są już dostępne i można je kupić bezpośrednio z każdej wymienionej wyżej strony.

 

Fundacja Act 4 Art:

"Głównym celem naszej fundacji zawsze była promocja Sanforda Meisnera i jego życiowego podejścia do aktorstwa.  Jako założyciele - aktorzy i trenerzy – studiujemy  technikę Meisnera w Londynie i zapraszamy naszych londyńskich mentorów i nauczycieli do prowadzenia warsztatów w Warszawie.  Dzięki wsparciu Arts Council England to wielki zaszczyt, że możemy wykonać naszą produkcję w Anglii.

Jest to kamień milowy w dzieleniu się własnym poglądem na tworzenie sztuki, jako środka do omawiania kwestii, które uważamy za ważne i istotne z międzynarodową publicznością.  Mamy nadzieję, że nasza trasa 2018 przyniesie nowe możliwości występów w Anglii w 2019 roku i stworzy inne projekty zaangażowane społecznie na znacznym międzynarodowym poziomie. "

 

Łukasz Lewandowski, Director:

"Kantata ... jest próbą opisania momentu, który prawdopodobnie każdy z nas doświadczył w życiu, ale o którym tak trudno jest z nami rozmawiać. Każdy z nas doświadczył lub doświadczy rozpaczy.

Przyczyny mogą być różne, sposoby doświadczania tak skomplikowane, jak i bolesne. Rozpacz jest jak otchłań - przeraża cię, ale może cię wciągnąć i nie chcesz puścić. Wielu z nas szuka pomocy u kogoś lub czegoś, ale będąc w tym doświadczeniu, jesteśmy bezgranicznie samotni i bezradni. Kto lub co może nam pomóc? "

Tags: ,

You have no rights to post comments

Wyszukaj ogłoszenie

W obiektywie

Śledź nas

Luton

Partly cloudy
-2°C
E at 11.27 km/h /100%
Saturday
-1°C / 3°C
Sunday
-2°C / 2°C
Monday
-3°C / 1°C

Kursy walut

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2018-02-22
USD 3,4009 +0,93%
EUR 4,1811 +0,60%
CHF 3,6252 +0,76%
GBP 4,7233 +0,34%
Wspierane przez Money.pl

odwiedziny stron

2160169
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostanim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
W sumie
1053
3927
16528
424896
112084
151487
2160169

Please publish modules in offcanvas position.