Menu

Bedford: Nastolatkowie pomagają w wybudowaniu skateparku

 

Dla pewnej grupy nastolatków rampa jest wszystkim, czego potrzebują. Ich hobby to jazda na deskorolce. Petycja o budowę skateparku, którą złożyli, została pozytywnie rozpatrzona.

Royce Anese (17 lat, członek Shuttleworth College) w wieku 14 lat usłyszał o loterii dotyczącej finansowania projektów w okolicy i przyczynił się do utworzenia petycji o wybudowanie nowego skateparku w Moor Lane (Bedford).

Bardzo szybko udało się uzyskać około 500 podpisów. Royce tłumaczy, że spełnił swoje marzenie. Mówi, że istnieje w regionie wiele parków, ale ogromną różnicę robi dostęp do takiego w najbliższej okolicy.

Chłopcy przyczynili się do zaprojektowania elementów parku. Są bardzo zadowoleni, że otrzymali 'zestaw schodów' jako przeszkody.

Royce został zapytany czy nie obawia się, że nowy skatepark zadziała jak magnes dla zachowań antyspołecznych przez młodzież. Odpowiedział, że są bardzo dumni z powstania tego miejsca i utrzymują w nim porządek - nie chcieliby, aby doszło do takich zachowań.

Organizacja charytatywna Big Local, która przydziela fundusze na kampanie, zapewniła pokrycie 85% kosztów budowy (z całej sumy 105,000 GBP) parku, który został otwarty miesiąc temu.

Rozmowy na temat budowy takiego miejsca dla młodzieży trwały od lat, pomysł zyskał ogromne poparcie wśród społeczności, mimo tego, że u niektórych budził niechęć. Okazuje się, że ten rodzaj sportu ma duże zapotrzebowanie na tą okolicę.

Oficjalne otwarcie nastąpi 22-go kwietnia. Nastolatkowie z Bedford współpracowali z profesjonalistą z Gravity Parks - Marc Churchill. 

 

 

 

 

 

 


źródło: http://www.bedfordshire-news.co.uk/skate/story-30036256-detail/story.html

You have no rights to post comments