Menu

Central Bedfordshire: Ostrzeżenie dla starszych osób związane z oszustwami telefonicznymi

 

Po wielu zgłoszeniach o oszustwach telefonicznych na starszych osobach w Central Bedfordshire, wystosowano ostrzeżenie.

Nalega się, aby pozostać w czujności, gdy otrzymujemy telefon od osoby rzekomo pracującej dla Telephone Preference Service or Agency (TPS).

Fałszywi rozmówcy twierdzą, że mogą teraz pomóc blokować rozmowy spoza UK, jako część nowej kampanii. Proszą o podawanie swych danych w rejestrze TPS, a następnie wymagają podania szczegółów bankowych i kart kredytowych.

Oryginalne procedury są zupełnie darmowe, które można samemu zarejestrować, aby nie otrzymywać zmasowanych ofert marketingowych. Na żadnym etapie procesu nie zostaniesz poproszony o coś związanego z zapłatą.

Prosimy o ogromne zachowanie ostrożności przy otrzymywaniu nieoczekiwanych telefonów. Nie należy podawać swoich informacji bankowych, ani innych szczegółów o karcie kredytowej, dopóki nie masz pewności. Jeśli wątpliwości się pojawią, nie bój się zakończyć rozmowy przez odłożenie słuchawki.

 

 

 

 

 


źródło: http://www.bedfordshire-news.co.uk/warning-as-phone-scammers-target-the-elderly-in-central-bedfordshire/story-30279716-detail/story.html

You have no rights to post comments