Menu

Luton: Miasto znajduje się wśród najgorszych obszarów pod względem higieny żywności na wynos

 

Przeprowadzone badania wykazały, że lokale z daniami na wynos w Luton są jednymi z najgorszych w kraju pod względem higieny żywności.

The Food Standards Agency posiada dane z kontroli przeprowadzonych przez poszczególne władze lokalne w ramach programu Food Hygiene Ratings Scheme.

Każdy biznes, który serwuje jedzenie na wynos, jest oceniany w rankingu higieny w skali od 0 (pilna potrzeba poprawy) do 5 (bardzo dobra).

Spośród 355 obszarów na terenie Anglii, Walii i Irlandii Północnej - Luton ma 9-te z kolei, licząc od najgorszych, miejsce. Ocena waha się między 0-2, gdzie 30,8% lokali (52) ze wszystkich 169 biznesów, wymaga natychmiastowej poprawy warunków.

Sytuacja wygląda lepiej w okolicach Bedford - żadnych ocen typu 0, a wskaźnik procentowy słabych lokali wynosi 11,11%.

Badania przeprowadzono, aby uświadomić ludzi o powadze tematu higieny żywności, która jednak nie zawsze jest oczywista, a powinna!

Wiele stron oferujących zamówienia w sieci nie ukazuje swych notowań, więc klient powinien być zupełnie świadomy i przemyśleć wybór.

 

 

 

 

 

 


źródło: http://www.bedfordshire-news.co.uk/luton-among-the-worst-areas-for-takeaway-food-hygiene-according-to-recent-study/story-30117322-detail/story.html

You have no rights to post comments