Menu

Luton: Uważaj na oszustów finansowych!

 

Dwóch mężczyzn z Luton oskarżonych o serię oszustw finansowych.

Jedenaście osób, w tym dwójka z Luton, zostało oskarżonych w związku z przestępstwem finansowo-kurierskim, które spowodowało wśród ofiar straty ponad £225,000. Między dniami 01.03 a 29.11 w 2016 roku, 36 przypadków oszustwa zostało zgłoszonych na policję.

Telefoniczne naciąganie ofiar na koszty wydarzyło się głównie na obszarach Hertfordshire i Londynu, ale pojawiały się również sprawy z Bedfordshire, Surrey, Kent, Nottinghamshire, Yorkshire i Thames Valley. W większości przypadków, starsze osoby zgłaszały, że kontaktowano się z nimi rzekomo z policji i przestrzegano przed oszustwami, jakie dzieją się z kontami bankowymi. Następnie namawiano ofiary do wybierania ogromnych sum pieniędzy z prywatnych kont i przekazywania gotówki kurierom.

Całkowite straty wynosiły £225,911, oraz nieudane próby na £122,445 - co daje razem £338,356. Dochodzenie prowadzone jest przez zespół detektywów z Operation Manhunt - organizacji, która bada sprawy wykroczeń przeciw osobom starszym i bezbronnym. W listopadzie przeprowadzono kilka rewizji, które doprowadziły do aresztowań.

Prosimy o rozwagę i przekazywanie informacji dalej, aby podobne sytuacje oszustw nie powtarzały się. Należy ostrzec osoby starsze i znajomych. Wyjaśnianie sprawy trwa w dalszym ciągu. Proszę pamiętać, że żaden bank i policja nie poprosiłyby przez telefon o numer PIN. Nikt nie poprosi również o przekazywanie pieniędzy kurierowi. Wszystkie podejrzane telefony prosimy rozłączać i przekazywać sprawę do policji.

 

 


źródło: http://www.lutontoday.co.uk/news/two-men-from-luton-charged-with-courier-fraud-series-1-8148589


Zapraszamy również:

Miesięcznik Magazyn Lokalny 

Najtańsza w UK polska drukarnia Smart Printing 

Portal informacyjny dla Luton - wLuton.net 

Regionalna Grupa Społecznościowa – PL Lokalnie 

Polub nas i poleć znajomym!

You have no rights to post comments