Menu

Bedfordshire: Policja rozpoczęła kampanię przeciw używaniu telefonów za kierownicą samochodu

 

'Put It Away' to nowa kampania policyjna przeciw korzystaniu z telefonów podczas jazdy. Akcja potrwa tydzień.

Funkcjonariusze drogowi z Bedfordshire, Hertfordshire i Cambridgeshire będą podejmować specjalne czynności, aby zapobiec temu problemowi. Na kampanię zdecydowano się po tragedii, która wydarzyła się 3 miesiące temu - kierowca ciężarówki (Tomasz Kroker, 30 lat) zabił kobietę z Dunstable, z trójką dzieci, taranując ich samochód, podczas gdy przeszukiwał muzykę w swoim telefonie.

Aby wspomóc efekty kampanii, akcja jest nagłaśniana w social mediach. Wszystko ma na celu uświadomienie ludzi o niebezpieczeństwie płynącym z używania telefonu za kółkiem.

Rząd zapowiedział surowsze kary za korzystanie z urządzeń podczas jazdy. W 2017 roku będą one wynosić 6 punktów i 200 GBP grzywny. Dla ludzi, którzy jeżdżą mniej niż 2 lata, może to oznaczać zakaz za jedno przewinienie.

Jazda podczas używania telefonu jest jedną z czterech najgroźniejszych sytuacji powodujących tragedie na drogach; obok znajduje się też nadmierna prędkość, brak zapiętych pasów i jazda pod wpływem używek / alkoholu.

Należy pamiętać, że oprócz narażania swego życia, stawiamy w niebezpieczeństwie innych! Policja nalega, aby przed rozpoczęciem jazdy wyłączać telefon i odkładać go z boku! Nawet najmniejsze rozkojarzenie może doprowadzić do ogromnej tragedii.

 

 

 

 

 

 

 


źródło: http://www.bedfordshire-news.co.uk/8203-motorists-told-to-put-it-away-as-part-of-bedfordshire-police-mobile-phone-campaign/story-30083448-detail/story.html

You have no rights to post comments