Menu

Bedford: Rada wzywa kierowców do zwracania uwagi na tych, którzy śmiecą i wyrzucają odpady z aut

 

Kierowcy zaopatrzeni w kamery zainstalowane na tablicach rozdzielczych w samochodach są proszeni o pomoc w wychwytywaniu tych, którzy śmiecą i wyrzucają odpady z aut. Rada miasta Bedford prosi o przesyłanie nagrań i materiałów w celu ukarania sprawców zaśmiecania ulic.

Bedford Borough Council stawia czoła ludziom działającym na szkodę środowiska. Każdego roku wydawane jest tysiące funtów na oczyszczanie ulic ze śmieci pozostawianych przez kierowców. Za pomocą nagrań i materiałów dowodowych z prywatnych kamer, istnieje możliwość ukarania przeciwników zdrowego środowiska.

Zaśmiecanie jest przestępstwem. Mieszkańcy miasta w co raz większym stopniu mają dość bezkarnych działań ludzi, którzy śmiecą. Jeśli zostaniesz przyłapany na porzucaniu odpadów, zostaniesz na miejscu ukarany mandatem wysokości 75 funtów. Kara w niektórych przypadkach sięga nawet 2,500 funtów, oraz grozi wpisem w rejestr kryminalny w przypadku nie opłacenia jej.

W czasie od kwietnia do grudnia 2016 roku wystawiono 270 mandatów w Bedford i okolicach, a 53% z nich to kary za wyrzucanie śmieci bezpośrednio z samochodów.

Wszelkie nagrania można przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Można też zgłaszać przypadki zaśmiecania pod numerem telefonu 01234 718060.

 

 

 

 

 

 


źródło: http://www.bedfordshire-news.co.uk/litter-louts/story-30026485-detail/story.html

You have no rights to post comments