Menu

Luton: W ciągu ostatnich 12-tu miesięcy miasto przodowało w kraju pod względem wzrostu cen mieszkań

 

Miasto Luton odnotowało największy wzrost procentowy w cenach nieruchomości wśród największych miast UK w trakcie ostatniego roku. Badania zostały przeprowadzone przez bank Halifax.

Według zebranych danych, średnia cen posiadłości w Bedfordshire była o 19.4% większa niż w roku poprzednim, wzrastając z £214,934 do £256,636 w 2016.

Barking i Dagenham odnotowały największy wzrost jako drugie z miast - 18.6%. Miasto Dunstable odnotowało wzrost cen o 17.9%.

Martin Ellis, specjalista od nieruchomości w Halifax, powiedział: "Większość obszarów, które odnotowały znaczne wzrosty w cenach mieszkań są w dogodnym położeniu pod względem dojazdu do Londynu i jego okolic. Popyt na mieszkania w tym obszarze i wzrost cen jest powiązany z wzrostem cen posiadłości w samym Londynie w ciągu ostatnich lat. Dużo ludzi rozpoczęło poszukiwania mieszkania w nieco tańszej okolicy i osiedla się dalej od centrum."

 

 

 

 

 

 


źródło: http://www.bedfordshire-news.co.uk/luton-top-town-in-the-country-for-housing-price-increases-over-the-last-12-months/story-30019907-detail/story.html